V roce 2015 se dva kamarádi rozhodli, že začnou vyrábět ponožky. Jednoduše proto, že ty, které byly v obchodech k dostání, se jim nelíbily. Petr stále ztrácel jednu ponožku v pračce, tak vymyslel cvočky a tím si Lukáše pro svůj nápad získal. Petr a Lukáš si na to plácli a tak vznikla značka GRÅPENGER.

Po dvou letech fungování jsme značku přejmenovali na V PÁRU. Důvod byl zřejmý – zkuste přečíst a zapamatovat si tohle [ɡɾoːˈpeŋər] ?!
Video, jak krkolomně se to čte zde.

…dnes se o fungování značky stará pouze Lukáš a Petr to celé fotí.

Ponožky vyrábíme v České republice, konkrétně na Vysočině. Jedná se o oblast s více než 100 letou tradicí ve výrobě ponožek/punčoch. K výrobě ponožek V PÁRU používáme nejlepší pletací stroje, které v Čechách jsou. Konkrétně na výrobu ponožek z řady premium (Panda, Blue Iceberg nebo Combed Black) používáme tzv. 200-jehlové stroje a ty jsou v ČR jen 3.

Všechny naše ponožky mají certifikaci OEKO-TEX100, což znamená, že jsou zdravotně nezávadné.

Ponožky na zakázku děláme taky. A to i v relativně malém nákladu. Chcete vyrobit ponožky dle vlastního návrhu? Chcete obdarovat své obchodní partnery či zaměstnance? Nebo jen prostě chcete své vlastní ponožky? Tak neváhejte a kontaktujte nás.

Už s tím máme hodně zkušeností a rádi je vyrobíme i pro vás. Více v sekci pro firmy

Naším cílem je vyrábět kvalitní, pokud možno lokální produkty. Efektivně využívat zdroje a možnosti, které zdejší produkce nabízí. Přidanou hodnotu pak zákazník nalezne v kvalitě zpracování a v zachování tradice lokální výroby.

Buďte si jistí, že lidé, kteří se na výrobě podíleli, jsou slušně zaplaceni a mají odpovídající pracovní podmínky. Vemte jed na to, že servis bude úměrný ceně – prostě pro vás uděláme, co vám na očích uvidíme.

Na termín slow fashion moc nehrajeme, hlavně proto, že ponožky ani při nejlepší vůli 5 let nevydrží, pardon. A ty syntetické, co to vydrží, tak ty vyrábět nebudeme.

5,24

ponožky je průměrně
v každé objednávce

7300

párů ponožek jsme
vyrobili v 2022

%100

česká výroba
šetrná k přírodě

Portret_Thermal_1
Kvalitu si budete pamatovat déle než cenu. To je zásada, kterou ctíme.
Lukáš Mrázik, majitel V PĀRU