Rovnováha

Brutální ponožky feat. A489

Nedílnou a podstatnou součástí veřejných staveb v období 1948-89 byla umělecká díla! Významná dopravní stavba Barrandovkého mostu je zdobena sochami od Josefa Klimeše, tou nejznámější je Rovnováha. Výtvarné ztvárnění ponožek poukazuje na běh času, kdy streetart zaplňuje plochy stavby. Dochází k symbióze a rovnováze mezi uměním uznaným a černým? Ponožky jsou zároveň poctou tvorbě Josefa Klimeše, který nás v roce 2018 opustil.

 

   průvodce velikostmi

250 

Katalogové číslo: - Kategorie: ,
ROV
Hmotnost -
A489

Spolek A489 si klade za cíl mapovat a upozorňovat na kvalitní československou architekturu let 1948-1989, která často trpí kvůli nálepce socialistická. A489 vytváří a spravuje veřejně přístupnou databázi těchto staveb. Populárně-naučnou stránku najdete na http://www.a489.cz

Nákupem brutálních ponožek ze série A489 podpoříte činnost spolku částkou 40 Kč.

Cvok

Tyto ponožky mají anti-lichožroutí patent, neboli cvoček. Co cvoček spojí, ani pračka nerozdělí. Je našitý na lemu. Před praním stačí secvaknout.

Složení

80% bavlana, 17% polyamid, 3% elastan
Kvalitní bavlna je základ pohodlné ponožky, navíc polyamid na patě a špičce zvyšuje její odolnost proti oděru.

Péče

Ponožky perte max na 40°C a do bubnové sušičky je dávejte jen při nižší teplotě. Žehlení ani bělění chlórem jim nesvědčí, zato chemické čištěné přímo nesnáší. Takže nedoporučujeme.

Původ

Ten nejlepší. Vysočina, Česká republika. A mají certifikaci OEKO-TEX100, což znamená, že jsou zdravotně nezávadné.